Արա Բաբլոյանը կմասնակցի ՖՄԿ 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում անցկացվող միջոցառումների
Հոկտեմբերի 7-ից 12-ը Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի անունից հոկտեմբերի 9-ին կտրվի պաշտոնական ընթրիք Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության եւ գագաթաժողովին մասնակից պետությունների պատվիրակություններում ընդգրկված խորհրդարանականներին:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 11-ին կմասնակցի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Նույն օրը երեկոյան ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Հանրապետության հրապարակում ներկա կգտնվի գալա համերգին, այնուհետեւ խորհրդարանի ղեկավարը կմասնակցի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անունից տրվող պետական ընթրիքին:

Ара Баблоян примет участие в мероприятиях 17-го Саммита МОФ
9 октября от имени Председателя НС Ара Баблояна  в рамках мероприятий 17-го Саммита Международной организации Франкофонии (МОФ) будет дан официальный ужин для делегации Парламентской Ассамблеи Франкофонии (ПАФ) и парламентариев, включенных в делегации государств-участников Саммита.
11 октября Председатель НС Ара Баблоян примет участие в торжественной церемонии открытия Саммита МОФ. В тот же день вечером спикер парламента будет присутствовать на гала-концерте на площади Республики, затем примет участие в государственном ужине от имени премьер-министра РА Никола Пашиняна.